Olasz A1-A2 kezdő 1. szint 2x2 tantárgyleírás

Magyar
Írásbeli feladatok
Nincsen

Matteo La Grassa: L'italiano all'università 1, 2a edizione, Roma, Edilingua, 2013, ISBN: 978-960-693-068-3

Képes követni a nagyon lassú egyszerű beszédet.

Képes nagyon rövid egyszerű szöveget mondatonként megérteni, felismeri az ismerős neveket, szavakat és alapvető kifejezéseket.

Képes egyszerű módon kommunikálni, egyszerű kérdéseket feltenni és megválaszolni. Képes olyan egyszerű kijelentéseket tenni, vagy azokra válaszolni, amelyek közvetlen szükségletekre vonatkoznak. Létre tud hozni emberekkel és helyekkel kapcsolatos egyszerű, többnyire különálló mondatokat.

Egyszerű, különálló kifejezéseket és mondatokat tud írni. Tud személyes adatokat kérni vagy megadni írásos formában.

Oggetti della classe
Aggettivi di nazionalità
Numeri da zero a cento
Il lavoro e lo studio
Il bar
Negozi
Alimenti
Pesi e misure
La città: espressioni di luogo, direzioni, edifici
Orari, giorni della settimana
La casa
I lavori di casa
Alloggi, servizi offerti in albergo

Pronomi personali
Verbi essere, avere, chiamarsi
La frase negativa
Genere e numero di sostantivi e aggettivi
Indicativo presente dei verbi regolari e dei principali verbi irregolari
Articoli determinativi e indeterminativi
Concordanza articolo, nome, aggettivo
preposizioni in, a, da, di
Mi piace/mi piacciono
Vorrei
Ci locativo
Coniugazione ed uso dei verbi modali
C'è/ci sono
Preposizioni articolate

Képes megérteni és követni egyszerű, 2-3 szereplős párbeszédeket, amelyekben személyes adatok hangoznak el. Megérti a munkáról, tanulmányokról folyó rövid párbeszédet, és az abban előforduló leglényegesebb információkat.

Képes megérteni néhány soros egyszerű, a tanulmányokról, munkáról, közlekedésről szóló tájékoztató lényegét és ki tud szűrni belőle bizonyos adatokat. Megérti a szállodai szolgáltatásokról szóló prospektusokban található információk nagy részét.

Képes egyszerű szituációkban rövid kérdéseket feltenni és válaszokat adni a személyes adataival, tanulmányaival, munkájával kapcsolatos témákban. Tud bárban rendelni és röviden elmondani mit szeret és mit nem. Képes útbaigazítást kérni és adni. Néhány mondatban be tudja mutatni lakóhelyét, szállását.

Képes kitölteni egyszerű, személyes adataira, tanulmányaira, munkájára vonatkozó nyomtatványt. Meg tud írni egy néhány soros bemutatkozólevelet.

A tantárgyleírás érvényességének vége:
2021-2022 2. félév