Angol-magyar természettudományi szakfordító képzés

Általános tudnivalók

A 2019/2020-as tanév második félévében angol-magyar természettudományi szakfordító szakirányú továbbképzési szak nappali tagozatos I. évfolyama indul az SZTE Idegennyelvi Kommunikációs Intézet (IKI) és a Természettudományi és Informatikai Kar (TTIK) szervezésében. A képzés posztgraudális, időtartama négy félév.

A képzés elvégzése után a hallgatók külön kétnyelvű számozott oklevél nyomtatványt kapnak, angol-magyar természettudományi szakfordító megnevezéssel, ami a már megszerzett alap/mester szakos diplomához kapcsolódik.

A képzés célja a munkaerőpiac által elvárt szakfordítói készségek fejlesztése. Fordítóirodák képviselői személyesen is részt vesznek az oktatásban, így lehetőség nyílik munkaadó és munkavállaló közvetlen kapcsolatteremtésére.  Az elmúlt évek tapasztalata, hogy végzett hallgatóink közül többen sikeresen helyezkedtek el fordítóirodáknál.

A jelentkezés feltételei

A szakfordító képzésre jelentkezhetnek a TTIK MSc, PhD hallgatói, illetve a TTIK-n korábban végzett hallgatók. TTIK minor szakos hallgatók nem jelentkezhetnek a képzésre. Olyan nem SZTE hallgatók jelentkezését is várjuk, akik más egyetemen szerzett TTIK BSc végzettséggel rendelkeznek. A képzésre jelentkezők legalább középfokú (B2) szintű komplex C nyelvvizsgával kell rendelkezzenek. A jelentkezési időszak letelte után a hallgatók fordításkészségét felmérjük.

Jelentkezés, információ: a ttik.szakfordito@lingo.u-szeged.hu címen a pontos végzettség, Neptun kód, nyelvvizsga megjelölésével.

A képzés díja: 110.000 Ft/fő/félév

Jelentkezési határidő: 2020. január 7.

A képzés hálóterve

Tantárgyelem Heti óraszám Kredit (összesen 120)
1. félév 10 29
Felsőfokú nyelvhasználat 1. 2 7