Hungarian Language A1 Elementary Level 2 2x2 tantárgyleírás

Írásbeli feladatok
Nincsen

Durst Péter: Lépésenként magyarul 1. Szerzői Kiadás 2017. ISBN 9789631276800
Szita Szilvia - Pelcz Katalin: MagyarOK A1+ Magyar Nyelvkönyv (1-4 fejezet), Pécsi Tudományegyetem, 2013, ISBN: 9789637178689

Képes követni a nagyon lassú egyszerű beszédet.

Képes nagyon rövid egyszerű szöveget mondatonként megérteni, felismeri az ismerős neveket, szavakat és alapvető kifejezéseket.

Képes egyszerű módon kommunikálni, egyszerű kérdéseket feltenni és megválaszolni. Képes olyan egyszerű kijelentéseket tenni, vagy azokra válaszolni, amelyek közvetlen szükségletekre vonatkoznak. Létre tud hozni emberekkel és helyekkel kapcsolatos egyszerű, többnyire különálló mondatokat.

Egyszerű, különálló kifejezéseket és mondatokat tud írni. Tud személyes adatokat kérni vagy megadni írásos formában.

Család
Étterem
Idővel kapcsolatos kifejezések
Házimunka
Kinézet
Öltözködés

Igeragozás jelen időben (ismétlés)
A főnévi igenév
A múlt idő
Birtokos szerkezetek
A határozott tárgyas ragozás
Igekötők használata

Képes megérteni rövid párbeszédeket, meg tudja különböztetni a tegező, magázó alakokat kérdésben. Rövid beszélgetésekből képes megérteni telefonszámot, önálló mondatokból megért nagy számokat is. Azonosítani tud egy személyt elhangzott személyleírás alapján.
Megérti a családtagok elnevezését nagyon egyszerű mondatokból.
Megért útbaigazítást, képes útvonalat követni várostérképen.
Biztonsággal megérti a kérdőszavakat.

Képes megérteni a szókincs témakörökhöz kapcsolódó 100-150 szavas szöveget, baráti e-mailt, egyszerű nyelven írt párbeszédeket.

Képes bemutatni önmagát és családtagjait, egyszerű foglalkozásokat megnevezni.
Néhány mondatban tud beszélni tanulmányairól.
Időpontok megadásával tud egyszerű mondatokban fogalmazva beszélni heti tevékenységéről.
Egyszerű közlésekkel véleményt tud nyilvánítani berendezési tárgyakról, emberi tulajdonságokról, munkahelyről, a városi- és vidéki életről, közlekedésről.

Képes személyes adatait leírni, 80-100 szavas baráti emailt írni az egyetemről, egyszerű nyelvezetű blogbejegyzést írni városáról, vagy falujáról.

2021-2022 2. félév