Hungarian Language A1-A2 Communication 1x2 tantárgyleírás

Magyar mint idegen nyelv
Prezentációk
A1 szint

Az oktató által összeállított tananyag

Egyszerű fordulatok és mondatok sorozatával képes kommunikálni olyan rutinjellegű feladatokban, amelyek közvetlen információcserét igényelnek. Képes nagyon rövid társasági megnyilvánulásokra.

Hobbik, szabadidős programok
Ételek
Kinézet
Napi rutin

Igeragozás jelen idő, kijelentő módban
Igeragozás múlt időben
Idővel kapcsolatos kifejezések
Általános ragozás és határozott tárgyas ragozás
A szeret, tud, akar igék
A főnévi igenév
Helyhatározóragok
Birtokos szerkezetek

Képes részletes külső személyleírást adni barátairól, családtagjairól. Véleményt tud nyilvánítani lakáskörülményeiről. Javaslatot tud tenni különböző programokra, tud mesélni hobbijáról, szabadidős tevékenységeiről. Képes egyszerű nyelven beszámolni múltbeli eseményekről.

A2 attitűdök:
Nyelvi készletéből nem megfelelő szót használva gesztusok segítségével tisztázni tudja, hogy mit akar mondani. Jelezni tudja, hogy mikor követi a beszélgetést. Jól begyakorolt és memorizált fordulatokat adaptálni tud bizonyos körülményekhez. Ki tud bővíteni megtanult fordulatokat azok elemeinek egyszerű átrendezésével.

A2 autonómia és felelősség:
Nagyon egyszerű módon ismétlést tud kérni, ha valamit nem ért. A meg nem értett kulcsszavak vagy fordulatok magyarázatát tudja kérni. El tudja mondani, hogy nem követte a beszélgetést. Nyelvi készletéből fel tud idézni és be tud gyakorolni megfelelő fordulatokat. Használni tud egyszerű megoldásokat rövid társalgás megkezdéséhez, fenntartásához és befejezéséhez. Szemtől szemben tud egyszerű társalgást kezdeményezni, fenntartani és befejezni. Figyelmet tud kérni.

2022-2023 1. félév