Angol A2 Pre-intermediate diszlexiások számára 1. szint 1x2 tantárgyleírás

Magyar
Szóbeli beszámolók
A1 szint

Az oktató által összeállított tananyag, valamint
Bodrogi Márta, Dr. Braun Melinda, Hódiné Jónás Erika, Hohl Zsuzsanna, Karácsony Csilla, Kimpián Katalin, Kovács Mónika, dr. Körtvélyesiné Mátrai Edit, Szilárd Ildikó, Szórády Gabriella, Tanács Ágnes Tünde, Varga Olga: Szó-kártyázzunk!

Képes megérteni olyan mondatokat és kifejezéseket, amelyek a legfontosabb területekre vonatkoznak, feltéve, ha ez a beszéd tiszta, lassú és jól artikulált.

Képes megérteni olyan rövid, egyszerű szövegeket, amelyek a leggyakoribb szavakból állnak.

Egyszerű fordulatok és mondatok sorozatával képes kommunikálni olyan rutinjellegű feladatokban, amelyek közvetlen információcserét igényelnek. Képes nagyon rövid társasági megnyilvánulásokra.

A közvetlen szükségletekhez kapcsolódó témákban rövid, egyszerű feljegyzéseket tud készíteni. Egy sor egyszerű fordulatot és mondatot tud írni, amelyeket egyszerű kötőszavakkal, pl. „és”, „vagy”, „mert” kapcsol össze.

My family
Physical description
Daily routine
Place of living
Giving and asking for directions
Food and drinks
Eating habits
Shopping for food

Possessives / Have got
Adjectives
Present Continuous
Present Simple / Adverbs of frequency
There is / There are / Prepositions of place
The Imperative
Countable and uncountable nouns
Can I have ...? / I'd like ... / Would you like ...?

Képes megérteni a családdal, külső személyleírással, napirenddel, lakóhellyel, étkezéssel, élelmiszer vásárlással kapcsolatos fordulatokat és kifejezéseket, amennyiben a beszéd világos és lassú.
A szókincs témakörök között szereplő témákról szóló rövid, lassú és világos beszédű hangfelvételekből meg tudja érteni és ki tudja szűrni a lényeges információkat.

Képes megérteni számára ismerős témákban (pl. család, külső személyleírás, napirend, lakóhely, étkezés, élelmiszer vásárlás) olyan rövid, egyszerű, konkrét szövegeket, amelyek gyakran használt mindennapi nyelvezetet tartalmaznak.
Képes megtalálni konkrét információt egyszerűbb írásos anyagokban, például e-mailekben, brosúrákban, és rövid, eseményleíró újságcikkekben, melyeknek témája a család, külső személyleírás, napirend, lakóhely, étkezés, élelmiszer vásárlás.

Képes részt venni egyszerű, begyakorolt beszélgetésekben, kiszámítható, mindennapi helyzetekben, fel tud tenni és meg tud válaszolni kérdéseket a családdal, külső személyleírással, napirenddel, lakóhellyel, étkezéssel, élelmiszer vásárlással kapcsolatban.
Képes egyszerű nyelven személyleírást adni, programjavaslatokat tenni, útbaigazítást kérni és adni, élelmiszerboltban az eladóval kommunikálni.
Le tud írni valamit egyszerű felsorolással, pl. be tudja mutatni a családját, lakóhelyét, étkezési szokásait, kedvenc ételeit.
El tudja magyarázni, hogy miért szeret vagy nem szeret valamit.

Képes megírni egy egysoros mondatot, egyszerű fordulatokkal, amelyeket egyszerű kötőszavakkal (pl. „és“, „vagy“, „mert“) kapcsol össze.
Tud személyes adatokat kérni vagy megadni írásos formában.
Összefüggő mondatokban tud írni környezete mindennapi aspektusairól, pl. emberekről, helyekről.
Nagyon rövid, alapvető leírást tud adni eseményekről és személyes élményekről (pl. születésnap ünneplése).
Tud nagyon egyszerű 50-60 szavas baráti levelet/e-mailt írni a családjáról, napirendjéről, lakóhelyéről, étkezési szokásairól, kedvenc ételeiről.
Tud a közvetlen szükségletekhez kapcsolódó rövid, egyszerű feljegyzéseket és üzeneteket írni (pl. bevásárló lista, közös program egyeztetése).

A2 attitűdök:
Nyelvi készletéből nem megfelelő szót használva gesztusok segítségével tisztázni tudja, hogy mit akar mondani. Jelezni tudja, hogy mikor követi a beszélgetést. Jól begyakorolt és memorizált fordulatokat adaptálni tud bizonyos körülményekhez. Ki tud bővíteni megtanult fordulatokat azok elemeinek egyszerű átrendezésével.

A2 autonómia és felelősség:
Nagyon egyszerű módon ismétlést tud kérni, ha valamit nem ért. A meg nem értett kulcsszavak vagy fordulatok magyarázatát tudja kérni. El tudja mondani, hogy nem követte a beszélgetést. Nyelvi készletéből fel tud idézni és be tud gyakorolni megfelelő fordulatokat. Használni tud egyszerű megoldásokat rövid társalgás megkezdéséhez, fenntartásához és befejezéséhez. Szemtől szemben tud egyszerű társalgást kezdeményezni, fenntartani és befejezni. Figyelmet tud kérni.

2021-2022 1. félév