Angol A2 Pre-intermediate 2. szint 2x2 tantárgyleírás

Angol A2 Pre-intermediate 2. szint 2x2
Írásbeli feladatok
A1 szint

Christina Latham-Koenig, Clive Oxenden: English File Pre- Intermediate Third Edition, Chapter 7-12, Oxford University Press, 2012, ISBN: 978-0-19-45 9865-1

Képes megérteni olyan mondatokat és kifejezéseket, amelyek a legfontosabb területekre vonatkoznak, feltéve, ha ez a beszéd tiszta, lassú és jól artikulált.

Képes megérteni olyan rövid, egyszerű szövegeket, amelyek a leggyakoribb szavakból állnak.

Egyszerű fordulatok és mondatok sorozatával képes kommunikálni olyan rutinjellegű feladatokban, amelyek közvetlen információcserét igényelnek. Képes nagyon rövid társasági megnyilvánulásokra.

A közvetlen szükségletekhez kapcsolódó témákban rövid, egyszerű feljegyzéseket tud készíteni. Egy sor egyszerű fordulatot és mondatot tud írni, amelyeket egyszerű kötőszavakkal, pl. „és”, „vagy”, „mert” kapcsol össze.

Verbs + TO infinitive
Verbs + gerund
Modifiers
Confusing verbs
Adverbs of manner
Animals
Life events
Sports
Phrasal verbs
Verb phrases

Uses of the infinitive
Uses of the gerund
Have to, must, should, might
First conditional
Possessive pronouns
Second conditional
For/since
Passive structure
Used to
Word order of phrasal verbs
So/neither
Past perfect
Reported speech
Questions without auxiliaries

Meg tudja érteni a szókincs témakörökhöz kapcsolódó standard dialektusban elhangzó rövidebb párbeszédeket, 2-3 perces telefonbeszélgetéseket, rádióprogramokat, dalszövegeket, ki tudja belőlük szűrni a lényeget, vagy ki tudja hallani a keresett konkrét információkat.

Képes megérteni a szókincs témakörökről szóló 100-150 szavas újságcikket, közösségi média bejegyzést, interjút, dalszöveget szükség szerinti újraolvasással. Ezekben meg tudja találni a számára szükséges fontos információkat.

Képes részt venni számára ismert témákról folyó rövid beszélgetésekben, pl. diskurzust tud folytatni családi eseményekről, egészségi állapotáról, iskoláiról, napirendjéről.
Képes egyetértés és egyet nem értés kifejezésére, véleményt tud formálni emberi szokásokról.
Képes az ismert témákkal kapcsolatos egyszerű kérdéseket feltenni.
Képes a szókincs témakörökhöz kapcsolódó szavak körülírására.
Gondolatait lineárisan összekapcsolva el tud mesélni rövid, egyszerű történetet, akár jövő és múlt időben is.

Képes önállóan a szókincs témakörökhöz kapcsolódó egyszerű, összefüggő szöveget, több soros levelet, baráti és egyszerűbb hivatalos e-mailt írni, abban véleményét kifejteni.
Képes 100-120 szavas történeteket, egyszerűbb életrajzot és vélemény-esszét írni.

A2 attitűdök:
Nyelvi készletéből nem megfelelő szót használva gesztusok segítségével tisztázni tudja, hogy mit akar mondani. Jelezni tudja, hogy mikor követi a beszélgetést. Jól begyakorolt és memorizált fordulatokat adaptálni tud bizonyos körülményekhez. Ki tud bővíteni megtanult fordulatokat azok elemeinek egyszerű átrendezésével.

A2 autonómia és felelősség:
Nagyon egyszerű módon ismétlést tud kérni, ha valamit nem ért. A meg nem értett kulcsszavak vagy fordulatok magyarázatát tudja kérni. El tudja mondani, hogy nem követte a beszélgetést. Nyelvi készletéből fel tud idézni és be tud gyakorolni megfelelő fordulatokat. Használni tud egyszerű megoldásokat rövid társalgás megkezdéséhez, fenntartásához és befejezéséhez. Szemtől szemben tud egyszerű társalgást kezdeményezni, fenntartani és befejezni. Figyelmet tud kérni.

2021-2022 1. félév
A tantárgyleírás érvényességének vége:
2022-2023 2. félév