Kurzuslátogatási szabályzat nem egyetemi hallgatók által szabadon látogatható egyetemi kurzusokhoz

1. Az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet két héttel minden egyetemi félév kezdete előtt webhelyén (Szabadon látogatható egyetemi kurzusok) közzéteszi azoknak az általa meghirdetett egyetemi kurzusoknak a listáját, melyeken térítés ellenében passzív hallgatói jogviszonnyal rendelkező SZTE hallgatók, SZTE dolgozók és nem egyetemi polgárok is részt vehetnek. Az Intézet fenntartja a jogot, hogy ezen kurzusok listáját a félév második hetének végéig megváltoztassa.
  2. A meghirdetett kurzusok egyetemi hallgatók által látogatott, tanrendi órák keretében szervezett nyelvtanfolyamok. A kurzusokra való jelentkezéskor az aktív jogviszonnyal rendelkező egyetemi hallgatók előnyt élveznek, azokhoz nem egyetemi hallgatók a fennmaradó szabad helyek függvényében csatlakozhatnak.
  3. Az órák pontos időpontjáról az érdeklődők a Szabadon látogatható egyetemi kurzusok weboldalról letölthető órarendből tájékozódhatnak.
  4. A kurzusokra az első órán, az órarendben jelzett időpontban és helyszínen, személyesen lehet jelentkezni. Online órák esetében a kurzus oktatójától e-mailben lehet igényelni az első órára való bejelentkezéshez szükséges hozzáférést.
  5. Az első órán a kurzus oktatója tájékoztatja az érdeklődőt a kurzus tematikájáról, a tananyagról és a követelményekről, valamint szükség esetén szintfelmérést végez.
  6. Amennyiben a kurzuson van szabad hely, és az oktató elfogadja a jelentkezést a kurzusra, a jelentkezőnek beiratkozási űrlapot kell kitöltenie, melyhez csatolnia kell a tanfolyamdíj befizetését igazoló banki bizonylatot.
  7. A tanfolyamdíjakról a Szabadon látogatható egyetemi kurzusok oldalon lehet tájékozódni. A tanfolyamdíj végső összege függ a jelentkező státuszától, a választott kurzus típusától és a kurzus óraszámától. Ha a kurzus valamelyik órája hivatalos ünnepnapra esik, az így elmaradó óráért az Intézet nem számít fel tanfolyamdíjat.
  8. A tanfolyamdíj nem tartalmazza a kurzuskönyvek árát.
  9. Amennyiben a hallgató a beiratkozás és a tanfolyamdíj befizetése után az órákról hiányzik vagy a kurzus látogatását abbahagyja, az Intézet a nem látogatott órák után tanfolyamdíjat nem fizet vissza, másik kurzust nem biztosít.
  10. Ha a kurzus valamelyik órája az Intézet hibájából elmarad, az oktató a hallgató részére konzultációs lehetőséget biztosít vagy az Intézet a tanfolyamdíjat részarányosan visszatéríti.
  11. A kurzusokra való jelentkezés végső határideje: a félév negyedik tanítási hetének péntekje (12:00 óra). A beiratkozás időpontjáig már megtartott, de a jelentkező által nem látogatott órák után az Intézet nem számít fel tanfolyamdíjat.
  12. A kurzus sikeres teljesítése esetén az Intézet igény szerint tanúsítványt állít ki a kurzus elvégzéséről. Ennek feltételei:
    • A hallgató az órák 70%-án részt vett.
    • A kurzuskövetelményekben meghatározott értékelési rendszer alapján a teljesítménye eléri a 60%-ot.
  13. Az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet nyitvatartási rendje és az órák időpontja a Szegedi Tudományegyetem nyitvatartásához igazodik.
  14. A hallgató észrevételével, panaszával az Intézetvezetőhöz fordulhat írásban.