IKI gazdasági nyelvi vizsga

Státusz:
Nem akkreditált
Nyelv(ek):

Angol, francia, német, olasz, spanyol

Vizsgakoordinátor:

Az SZTE Idegennyelvi Kommunikációs Intézet B1 szintű gazdasági nyelvi vizsgát szervez az SZTE hallgatói vagy más felsőoktatási intézményben záróvizsgát tett hallgatók számára.

A vizsga kétnyelvű; komplex, szóbeli és írásbeli vizsgarészekből áll, melyek külön-külön is letehetők. Az államilag akkreditált szaknyelvi vizsgák követelményrendszerével harmonizáltuk, de nem akkreditált. Sikerességét tanúsítvánnyal igazoljuk.

A vizsgát – az SZTE egyetemi naptárához igazodva – évi 2 alkalommal szervezzük meg az általunk oktatott idegen nyelvekből (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol).

Szóbeli vizsga

A szóbeli vizsga részei

Mért készségek Feladattípus Időtartam
Szóbeli interakció, beszédértés Szakmai tárgyú beszélgetés 5 perc Összesen 15 perc
Folyamatos monológ Önálló beszédprodukció 5 perc
Együttműködés, információcsere Szituáció 5 perc
  1. Szakmai tárgyú beszélgetés
    Kötetlen párbeszéd a jelölt szakmai/tanulmányi tevékenységére irányuló kérdések alapján.
  2. Önálló beszédprodukció
    A vizsga témaköreihez kapcsolódó kép vagy grafikon alapján beszélgetés a vizsgáztatóval.
  3. Szituáció
    Szerepjáték az egyik vizsgáztatóval megadott szempontok alapján.

A szóbeli vizsga értékelése

Szakmai tárgyú beszélgetés Önálló beszédprodukció Szituáció
Kommunikatív érték 10 pont 5 pont 10 pont
Szókincs 5 pont 5 pont 5 pont
Nyelvhelyesség 10 pont (a három rész együtt)
ÖSSZESEN 50 pont (a három rész együtt)

Írásbeli vizsga

Az írásbeli vizsga részei

Feladattípus Feladat leírása Időtartam
Szövegértés 1 Egy kb. 1000-1200 n terjedelmű idegen nyelvű, gazdasági szöveggel (ismert gazdasági témákról szóló újságcikkek, elemzések, emlékeztetők, feljegyzések stb.) kapcsolatos magyar nyelvű kérdések megválaszolása magyar nyelven Összesen 90 perc
Szövegértés 2 Űrlap, formanyomtatvány kitöltése megadott szempontok szerint
Írásprodukció 8-10 soros fogalmazás, levél, e-mail írása magyar nyelven kapott információk alapján

Az írásbeli vizsgán nyomtatott egynyelvű vagy kétnyelvű szótár használható.

Az írásbeli vizsga értékelése

Szövegértés 1 Szövegértés 2 Írásprodukció
Helyes válaszok alapján 15 pont 10 pont -
Feladatmegoldás - - 10 pont
Szakmai szókincs - - 5 pont
Kohézió és stílus - - 5 pont
Nyelvhelyesség - - 5 pont
ÖSSZESEN 50 pont (a három rész együtt)

A vizsga értékelése

A vizsga sikerességéhez a szóbeli és írásbeli vizsgarészek összpontszáma 60%-ának (60 pont) megszerzése szükséges azzal a feltétellel, hogy a két vizsgarész eredménye külön-külön is legalább 40% (szóbeli: 20 pont, írásbeli: 20 pont).

Sikertelen vizsga esetén a vizsgázó dönthet úgy, hogy a legalább 60%-os eredménnyel zárt vizsgarészt nem ismétli meg ugyanabban a vizsgaidőszakban. Ebben az esetben ezt az eredményt adjuk hozzá a megismételt vizsgarész eredményéhez.

Témakörök

1. Vállalat recepciója: regisztráció, bemutatkozás, látogatás oka
  2. Másik ember bemutatása: beosztás, tevékenység, munkakör
  3. Saját munkájának bemutatása, munkával kapcsolatos tevékenységek, feladatok
  4. Kötetlen beszélgetés kollégákkal, bárban, étteremben: meghívás, elfogadás/visszautasítás, rendelés, fizetés
  5. Szabadidős tevékenységek: beszélgetés kollégákkal, információnyújtás, érdeklődés, hobbi, családdal töltött idő
  6. Szálloda: szállodai szobafoglalás, bejelentkezés, kérés, reklamáció
  7. Utazás repülőn, gépkocsi bérlés reptéren
  8. Városban: útbaigazítás, felszíni közlekedés, jegyvásárlás, közlekedés metróval, taxival
  9. Telefonos ügyintézés: hatékony kommunikáció telefonon keresztül, üzenet átadása, időpont egyeztetése, videó-konferencia kérése
  10. Termék vagy szolgáltatás bemutatása, marketing
  11. Értekezlet, üzletkötés: vélemény kifejtése, érvelés, ajánlattétel, pontosítás kérése
  12. Cégbemutatás: cég alapítása, története, székhelye, felépítése, világpiaci pozíciója, filozófiája
  13. Grafikon, ábra (oszlop/kör diagram) bemutatása, értelmezése

Vizsgaidőpontok

A vizsgát elegendő számú jelentkező esetén az egyetemi vizsgaidőszakokban, évi 2 alkalommal szervezzük meg.

Jelentkezés, vizsgahalasztás

A nyelvvizsgára jelentkezni a következő címen elérhető online jelentkezési űrlap kitöltésével lehet: http://www.lingo.u-szeged.hu/jelentkezes-nyelvvizsgara.

Vizsgahalasztás egy alkalommal kérhető, a vizsgázó által megjelölt vizsgaidőszakra. A halasztási kérelmet (http://bit.ly/iki-intezmenyi-halasztas) a vizsga időpontja előtt legfeljebb egy héttel a vizsgakoordinátornak kell benyújtani e-mailben. A halasztási kérelem díja: 3.000 Ft

Vizsgaeredmények

A vizsgát követő 2 hét elteltével a vizsga eredménye megtekinthető ezen az oldalon a vizsgázó azonosító kódjával. Az írásbeli vizsgába egyszeri betekintési lehetőséget nyújtunk a vizsgázó számára, de az eredményre vonatkozóan felülvizsgálati kérelem nem nyújtható be.

A Tanúsítvány az Idegennyelvi Kommunikációs Intézetben személyesen, vagy meghatalmazott útján vehető át.

Vizsgadíjak

Komplex vizsga Részvizsga*
14.000 Ft 7.000 Ft

* Szóbeli, írásbeli

A vizsgadíj befizethető átutalással az alábbi számlaszámra.

• Számlaszám: 10028007-00282802-00000000
  • Kedvezményezett neve: SZTEIK
  • Közlemény: 0S 207 3010, IKIGV, [vizsgázó neve]

Kérjük, hogy a befizetést igazoló bizonylatot a jelentkezési űrlaphoz csatolva küldje be.

Következő vizsgaidőpont(ok)

Vizsga típusa Szint Írásbeli Szóbeli Jelentkezési határidő
IKI gazdasági nyelvi vizsga B1 2024. ápr. 26. 2024. ápr. 26. 2024. ápr. 14. részletek
IKI gazdasági nyelvi vizsga B1 2024. jún. 21. 2024. jún. 21. 2024. jún. 9. részletek