Francia A1-A2 kezdő 2. szint 2x2 tantárgyleírás

Magyar
Dolgozatok
Nincsen

Régine Mérieux, Yves Loiseau: Connexions 1, les Éditions Didier, Paris, 2004, ISBN: 2-278-05411-2

Képes követni a nagyon lassú egyszerű beszédet.

Képes nagyon rövid egyszerű szöveget mondatonként megérteni, felismeri az ismerős neveket, szavakat és alapvető kifejezéseket.

Képes egyszerű módon kommunikálni, egyszerű kérdéseket feltenni és megválaszolni. Képes olyan egyszerű kijelentéseket tenni, vagy azokra válaszolni, amelyek közvetlen szükségletekre vonatkoznak. Létre tud hozni emberekkel és helyekkel kapcsolatos egyszerű, többnyire különálló mondatokat.

Egyszerű, különálló kifejezéseket és mondatokat tud írni. Tud személyes adatokat kérni vagy megadni írásos formában.

Le transport urbain
Demander/indiquer une direction
La maison, appartement
Les vacances
Les membres de la famille
La routine quotidienne
Les parties du corps
Caractériser qun
Décrire qun
Les saisons, le temps qu'il fait
Tri sélectif, recyclage

Impératif, impératif négatif
Exprimer la possession
Le passé composé
Les pronoms relatifs
COI
Le pronom complément Y
La place des pronoms avec deux verbes
Les verbes pronominaux (impératif, impératf négatif)
Le futur simple

Képes megérteni a tanult témákkal kapcsolatos rövid, lassú beszédű, alapszókincset használó beszélgetéseket. Személyes társalgásban megérti a hozzá intézett kérdéseket, az ismert témákhoz kapcsolódó személyes vagy rögzített beszélgetés lényegét.

Képes megérteni az érintett témákkal kapcsolatos rövid, 150-200 szavas szövegeket, akár egyszerű stílusú regényrészletet, üzenetet, magánlevelet. Megérti a városokat, turisztikai célpontokat bemutató prospektusok szövegét.

Képes útbaigazítást kérni és adni. El tud mesélni egyszerű megfogalmazású múlt és jövő idejű történetet. Képes dolgok, például országok összehasonlítására. Boldogul a nyaralás megtervezésével kapcsolatos szituációkban. Képes személyek jellemzésére, külső bemutatására.

Képes 100-120 szóból álló esszé megírására. Képes összefoglalni olvasott regényrészletet, helyeket, személyeket leírni, gondolatait egyszerű módon kifejteni az ismert témákban.

2020-2021 2. félév