Francia A1-A2 kezdő 1. szint 2x2 tantárgyleírás

Magyar
Dolgozatok
Nincsen

Régine Mérieux, Yves Loiseau: Connexions 1, les Éditions Didier, Paris, 2004, ISBN: 2-278-05411-2

Képes követni a nagyon lassú egyszerű beszédet.

Képes nagyon rövid egyszerű szöveget mondatonként megérteni, felismeri az ismerős neveket, szavakat és alapvető kifejezéseket.

Képes egyszerű módon kommunikálni, egyszerű kérdéseket feltenni és megválaszolni. Képes olyan egyszerű kijelentéseket tenni, vagy azokra válaszolni, amelyek közvetlen szükségletekre vonatkoznak. Létre tud hozni emberekkel és helyekkel kapcsolatos egyszerű, többnyire különálló mondatokat.

Egyszerű, különálló kifejezéseket és mondatokat tud írni. Tud személyes adatokat kérni vagy megadni írásos formában.

Entrer en contact
Saluer
Se présenter
Exprimer ses goût
Invitations
À table
Les professions

Tu ou vous?
Masculin/féminin
Les articles définis, indéfinis
Les verbes en -er au présent
La négation
L'adjectif interrogatif quel
Le singulier et le pluriel des noms
Les adjectifs de nationalité
Le genre et le nombre des adjectifs
Le futur proche
L'adjectif démonstratif
Le passé composé
Le COD
L'impératif
L'adjectif possessif
La quantité non définie

Képes megérteni a tanult témákkal kapcsolatos rövid, lassú beszédű, alapszókincset használó beszélgetéseket. Személyes társalgásban megérti a hozzá intézett kérdéseket.

Képes megérteni az érintett témákkal kapcsolatos rövid, 100-120 szavas magánlevelet, meghívást, képeslapszöveget, adatlapot, egyszerű instrukciókat.

Képes kapcsolatot teremteni valakivel. Képes részt venni egyszerű szavakkal történő beszélgetésben, kérdéseket feltenni a tárgyalt témakörökben, és kérdésekre válaszolni. Képes baráti meghívást tenni, arra reagálni.

Képes írásban röviden bemutatkozni. Képes egyszerű nyomtatvány, szállodai bejelentő saját adataival való kitöltésére. Tud üzenetet, emlékeztetőt írni, és ki tudja fejteni a tanult témákat egy 100-120 szavas esszében.