Angol nyelvtani áttekintés B2 2. szint 1x2 tantárgyleírás

Magyar
Írásbeli feladatok
B1 szint

Jenny Dooley - Virginia Evans: Grammarway 3, Newbury, Express Publishing, 1999, ISBN: 1-84216-367-1
Michael Swan - Catherine Walter: Oxford English Grammar Course Intermediate, Oxford, Oxford University Press, 2011, ISBN: 9780194414883

B2 kompetenciák (általános nyelv):

Clauses (Time Clauses - Clauses of Result - Clauses of Reason - Clauses of Purpose - Clauses of Contrast - Exclamations - Clauses of Manner)
Relatives (Relative Pronouns/Adverbs - Identifying/Non-Identifying Clauses)
Reported Speech
Have Something Done
Nouns - Articles (Countable/Uncountable Nouns - Compound Nouns - Singular/Plural Verb Forms - The Indefinite/Definite Article)
Adjectives - Adverbs - Comparisons
Pronouns - Possessives - Demonstratives - Quantifiers
Questions (Questions with Yes/No answers - Negative Questions - Wh- Questions - Subject/Object Questions - Indirect Questions - Question Tags)
Prepositions (Place - Movement - Time) - Linking Words

B2 attitűdök:
Körülírással és átfogalmazással kompenzálni tudja szókincsbeli és szerkezetbeli hiányosságait. Mondanivalóját és az annak kifejezésére választott eszközöket a helyzethez és a társalgási partnerhez tudja igazítani, és meg tudja választani a körülményeknek megfelelő formalitási szintet. Alkalmazkodni tud a társalgás menetében rendszerint előforduló stílus-, és hangsúlyváltásokhoz. Mondanivalójának megfogalmazását variálni tudja.

B2 autonómia és felelősség:
Rá tud kérdezni az elhangzottakra, hogy ellenőrizze, megértette-e azt, amit a beszélő mondani akart. Meg tudja tervezni mondandóját figyelembe véve a hallgatóságra tett hatását. Megfelelő módon és nyelvezettel tud bekapcsolódni az eszmecserébe. Megfelelő módon tud beszélgetést kezdeményezni, fenntartani és befejezni bár nem mindig elegánsan. Képes megtartani a szót, amíg megfogalmazza mondanivalóját. A botlásokat és hibákat ki tudja javítani, ha észreveszi azokat, vagy ha azok félreértést okoztak. Fel tudja jegyezni jellegzetes hibáit, és ebből a szempontból beszédét tudatosan ellenőrzi. Visszajelzést tud adni, kommentálja az állításokat és közbeszólásokat. Ismerős témában terelni tudja a beszélgetés menetét, megerősíti a megértést, másokat bevon a beszélgetésbe.

2022-2023 2. félév